بلیط‌ لحظه آخری

لطفا منتظر بمانید ...

حقایقی در مورد بلیط‌های چارتری


بلیط هواپیما لحظه آخری و چارترلحظه آخری مصداق بارزی از ضرب المثل «ترسوها هیچ وقت به بهشت نمی‌روند» هستند. در واقع این دو شیوه مسافرتی برای بسیاری از مسافران نگران کننده است، اما برخی ریسک این موضوع را به جان خریده و در نهایت شیرینی آن را با تمام وجود خود حس می‌کنند. با یک جستجوی اینترنتی ساده متوجه می‌شوید که بسیاری از آژانس‌های مسافرتی از تبلیغاتی مانند تور لحظه آخری، بلیط هواپیما لحظه آخری و چارتر لحظه آخری برای جذب مسافر استفاده می‌کنند. سریع‌ترین معنی که از این تبلیغات می‌توانید بفهمید این است که مسافران آنها کامل نشده و حاضرند که بلیط خود را با قیمت ارزان‌تری بفروشند.

حالا که اسم بلیط ارزان به میان آمد، احتمالاً شما هم مثل من مشتاق شده‌اید که این مطلب را تا انتها بخوانید و از فرصت به وجود آمده نهایت بهره را ببرید.

بلیط لحظه آخری چیست؟

بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری یک بلیط شانس است! این یعنی شما خوش شانس بوده‌اید که یک بلیط ارزان و مناسب از لحاظ کیفیت به دست آورده‌اید. اما ما معتقدیم که شانس تنها یک جنبه از موفقیت است و فرد باید برای رسیدن به هر هدفی، تلاش کند. اینجاست که عضویت شما در آژانس‌های مسافرتی و گشت و گذار در سایت‌های فروش بلیت می‌تواند شانس موفقیت شما را بالا ببرد.

احتمالاً این سؤال برای شما به وجود آمده که بلیط لحظه آخری یا چارتر لحظه آخری چگونه به وجود می‌آید؟ فرض بگیرید که شما فروشنده یخ هستید و باید تا نزدیکی ظهر همه یخ‌ها را بفروشید تا درآمد کافی داشته باشید. حالا اگر از شانس بد، مشتری کافی برای شما پیدا نشود یا آن روز هوا خیلی گرم باشد!

مسلماً صبر شما هم به پایان خواهد رسید و مجبور می‌شوید که یخ را با قیمت پایین‌تری بفروشید. این یخ همان بلیط هواپیما لحظه آخری است که در حال نزدیک شدن به لحظه پرواز هواپیماست. بنابراین شرکت‌ها مجبور هستند که بلیت خود را با قیمتی ارزان‌تر و با شرایطی آسان‌تر واگذار کنند.

در مورد بلیط لحظه آخری چارتر چه می‌دانید؟

شاید بد نباشد به برخی از اطلاعات عمومی و کلی بلیط لحظه آخری چارتر اشاره کنیم تا به درک درست و بهتری از این موضوع داشته باشید. پرواز چارتر به عنوان یک پرواز دربستی شناخته می‌شود که توسط یک آژانس یا یک گروه خاص رزرو شده و وظیفه رفت و برگشت مسافران را برعهده دارد. به عنوان مثال، اگر شما تعدادی مهندس مأموریت یافته از طرف یک شرکت باشید که برای آموزش به چند جزیره در جنوب کشور سفر کنید، لازم است که از بلیط چارتر کیش استفاده کنید.

اما این بلیط کی به عنوان بلیط لحظه آخری چارتر شناخته می‌شود؟ حالا شما همان پرواز چارتر قبلی را در نظر بگیرید و فرض کنید که مأموریت شما لغو شده است. شرکت شما باید تمامی هزینه مربوط به این پرواز را بپردازد. از طرفی زمان استاندارد برای فروش این بلیط‌ها به پایان رسیده است. بنابراین همه این بلیط ها تحت عنوان بلیط چارتر لحظه آخری شناخته می‌شوند. در این وضعیت، شرکت شما مجبور خواهد بود که بلیط های خود را با قیمت ارزان‌تری بفروشد.


یکی از مهمترین ویژگی‌های بلیط چارتر لحظه آخری تمام شدن زمان استاندارد برای پرواز و نزدیک شدن به از بین رفتن فرصت‌هاست. این موضوع باعث می‌شود که شرکت‌ها برای جایگزینی صندلی‌های خود به تکاپو افتاده و تخفیف‌های مختلفی در نظر بگیرند. اما اگر یک مسافر یا مشتری بتواند چارتر لحظه آخری را رزرو کند، دیگر امکان تغییر نام یا استرداد بلیط را نخواهد داشت.


ولی سایت چارتر برخلاف بسیاری از سایت های فروش بلیط با توجه به قوانین موجود ، امکان استرداد بلیط چارتری را برای مشتریان خود فراهم آورده است و این فرایند کاملا اینترنتی و بدون نیاز به تماس تلفنی ، ایمیل و ... می باشد .

نکاتی در مورد استفاده از بلیط لحظه آخری

1

باید همه کارهای خود را انجام داده باشید

بلیط لحظه آخری یک بلیط شانس است! این یعنی شما خوش شانس بوده‌اید که یک بلیط ارزان و مناسب از لحاظ کیفیت به دست آورده‌اید. اما ما معتقدیم که شانس تنها یک جنبه از موفقیت است و فرد باید برای رسیدن به هر هدفی، تلاش کند. اینجاست که عضویت شما در آژانس‌های مسافرتی و گشت و گذار در سایت‌های فروش بلیت می‌تواند شانس موفقیت شما را بالا ببرد.

2

بیشتر روزهای میانی هفته را بگردید

این مورد را برای کسانی آورده‌ایم که در بیشتر مواقع از ما می‌خواهند که یک تاریخ یا زمان مشخص برای گرفتن بلیط های چارتر یا بلیط های لحظه آخری پیشنهاد دهیم. تجربه نشان می‌دهد که تعداد مسافرت‌ها در ابتدای هفته به دلیل شروع کسب و کار و در انتهای هفته به دلیل تعطیلات و خوشگذرانی افزایش می‌یابد. این در حالی است که تردد با خودرو، اتوبوس و حتی هواپیما در روزهای میانی هفته به شدت کم می‌شود. بنابراین باید کمین کنید و پروازهای روزهای میانی هفته را بررسی کنید تا آخر شانس به دست آوردن چارتر لحظه آخری را از دست ندهید.

3

در بیشتر اوقات امکان استرداد بلیط وجود ندارد

بیایید به همان مثال قبلی فروش یخ برگردیم. اگر شما موفق شوید یخ را با قیمت پایین‌تر به یک نفر بفروشید و بعد از چند دقیقه پشیمان شود. آیا قبول می‌کنید که یخ را پس بگیرید؟ مطمئناً خیر. در مورد بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری نیز همین منوال وجود دارد. در واقع آژانس‌ها مطمئن هستند که فرصت برای به دست آوردن مسافر از دست داده‌اند و مجبور هستند که آنها را با قیمت پایین‌تر واگذار کند. به همین دلیل هیچ وقت انتظار استرداد بلیط و لغو آن را نداشته باشید. اما، برخی از شرکت‌ها امتیازهایی به مشتریان وفادار خود می‌دهند و امکان استرداد چنین بلیط هایی را نیز فراهم می‌کنند. گروه چارتر سرآمد این شرکت‌ها هستند و حتی امکان استرداد بلیط بدون تماس تلفنی هم به وجود آورده‌اند. البته مشتریان دائمی و وفادار!

4

حتماً از شرکت‌های معتبر بلیط را بخرید

همه وسایل خود را جمع کرده‌اید، با هزار زحمت خود را به هواپیما رسانده‌اید، اما متوجه می‌شوید که اسم شما در بین مسافران نیست! این مورد را می‌توان بدترین ضدحال قرن نامید. حتی اگر ضرر اقتصادی و هزینه بلیط هواپیما لحظه آخری را بیخیال شویم، باز هم ناراحتی آن بسیار زیاد است. بنابراین به عنوان یک توصیه، به خاطر داشته باشید که همیشه بلیط های سیستمی، بلیط های چارتر و حتی بلیط های لحظه آخری را از شرکت‌های معتبر خریداری کنید تا از خرید خود اطمینان داشته باشید.

5

این بلیط ها برای سفرهای خانوادگی مناسب نیستند

این مورد شاید برای شما کمی شوکه کننده باشد، اما حقیقتی است که در مورد بلیط هواپیما لحظه آخری نباید از آن بگذرید. این بلیط ها بسیار عجله‌ای و با شتاب هستند. از طرفی آماده نگه داشتن یک خانواده برای چنین پروازهایی امکان‌پذیر نیست. همچنین در این زمان کوتاه نمی‌توان مقدمات یک سفر خانوادگی را فراهم آورد. حتی امکان بروز مشکلات بزرگتر و فراموش کردن موارد مختلف وجود دارد. پس توصیه ما این است که هیچ وقت از بلیط لحظه آخری به عنوان بلیط سفر خانوادگی استفاده نکنید و نتیجه‌ای جز هدر رفتن هزینه شما نخواهد داشت.

انواع بلیط هواپیما لحظه آخری از لحاظ مقصد

در اینجا بد نیست برخی از انواع بلیط های لحظه آخری را معرفی کنیم که دسته بندی آنها با توجه به مقصد هواپیما انجام گرفته است. این بلیط ها ممکن است داخلی یا خارجی یا به کمک شرکت‌های مختلف صادر شوند. بنابراین می‌توانیم معروف‌ترین آنها را در دسته‌های زیر قرار دهیم:

بلیط کیش لحظه آخری

جزیره کیش یکی از محبوب‌ترین و پر ترافیک ترین مقاصد گردشگری و تفریحی در ایران است. امکانات و قابلیت‌های متنوع این جزیره باعث شده است که آژانس‌های مسافرتی تمایل زیادی به ایجاد چارتر برای این جزیره داشته باشند. آمار سفرهای تفریحی به این جزیره در فصل زمستان و در فصل بهار بسیار بالا است و معمولاً در انتهای تابستان نیز ممکن است گردشگر زیادی به این جزیره برود. بنابر این اگر به دنبال بلیط کیش لحظه آخری هستید، بهترین زمان ممکن، فصول گرم سال و پایان فصل تعطیلات است که آمار مسافران آنها به شدت کم می شود.

بلیط استانبول لحظه آخری

کشور ترکیه و شهر استانبول، به دلیل عدم نیاز به گرفتن ویزا، یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری خارجی برای ما ایرانی‌هاست. جالب‌تر اینکه گرفتن بلیط چارتر برای کشور ترکیه بسیار ایده آل است، زیرا شما زمانی برای گرفتن ویزا هدر نمی‌دهید و انگار به یکی از شهرهای ایران سفر می‌کنید. بلیط چارتر استانبول طرفداران زیادی دارد و حتی می‌توان از آن برای سفرهای خانوادگی نیز استفاده کرد. انتهای تعطیلات و فصول سرد سال برای گرفتن بلیط لحظه آخری استانبول مناسب است.

بلیط لحظه آخری مشهد

شهر مشهد بالاترین آمار سفرهای زیارتی در ایران را به خود اختصاص داده است. این شهر در برخی ماه‌های سال آمار بازدید کننده بسیار چشمگیری دارد. این موضوع باعث شده است که پرواز شهرهای مختلف به سمت مشهد محل خوبی برای سرمایه گذاری آژانس‌های مسافرتی باشد. اما در برخی از فصول سال، تعداد گردشگران و مسافران شهر مشهد کاهش چشمگیری داشته و این بهترین فرصت برای به دست آوردن بلیط لحظه آخری مشهد است. انتهای فصل تعطیلات، شروع مدارس، پایان ماه‌های مذهبی مانند محرم، و ایام بعد از دهه کرامت و ولادت امام رضا علیه السلام زمان خوبی برای گرفتن این بلیط هاست.

بلیط لحظه آخری اهواز

بیشتر سفرهای صورت گرفته به شهر اهواز کاری هستنcد و مرتبط با صنایع نفتی و پتروشیمی انجام می‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود که برخی شرکت‌ها برای کارکنان خود پرواز چارتر در نظر بگیرد. در ضمن بازدید از مناطق جنگی و اردوهای راهیان نور بهانه‌های خوبی برای به دست آوردن پروازهای چارتر هستند. در مورد گرفتن بلیط لحظه آخری اهواز، زمان و استاندارد مشخصی وجود ندارد، اما روزهای میانی هفته فرصت خوبی برای به دست آوردن این بلیط هاست.

بلیط لحظه آخری شیراز به تهران

شرایط بلیط لحظه آخری برای شهر شیراز تقریباً مشابه با شهر اهواز است و بیشتر سفرهای صورت گرفته آن تفریحی هستند. در این مورد نیز باید بیشتر به پایان تعطیلات و روزهای میانی هفته بسنده کنید تا یک فرصت مناسب برای پرواز شیراز به تهران یا بلعکس گیر بیاورید.

چه زمانی برای گرفتن بلیط لحظه آخری اقدام کنیم؟

در انتها شاید دوست داشته باشید که برای گرفتن بلیط لحظه آخری و بلیط هواپیما لحظه آخری پیشنهادهایی به شما ارائه دهیم که بتوانید از آنها استفاده کنید. اگرچه پیدا کردن چنین بلیط هایی به فرصت طلبی شما و حضور دائمی در وب سایت‌هایی مانند وب سایت چارتر نیاز دارد، اما از چند راهکار زیر می‌توانید کمک بگیرید:

سفر به مناطق سردسیر در فصل سرد سال و مناطق گرمسیر:

در حالت عادی مسافران در فصل تابستان به کیش سفر نمی‌کنند و در فصل زمستان به استانبول نمی‌رود. پس می‌توانید بلیط لحظه آخری کیش را در فصل تابستان بگیرید و بلیط استانبول لحظه آخری را در فصل زمستان گیر بیاورید.

انتخاب روزهای انتهایی تعطیلات و زمان بازگشت مسافران

اگر برای شما بودن در بین بقیه مسافران و شلوغی اهمیت ندارد، شاید بهترین ایده این باشد که سفر خود را به انتهای تعطیلات واگذار کنید. در این حالت تعداد مسافران برگشتی بسیار بیشتر از تعداد مسافران رفت است. پس مطمئن باشید هم بلیط لحظه آخری گیر می‌آورید و هم تخفیف بیشتری می‌گیرید.

انتخاب روزهای میانی هفته برای خرید بلیط:

در مورد اهمیت روزهای میانی برای گرفتن بلیط چارتر و چارتر لحظه آخری صحبت کردیم که می‌توانید دوباره آن را مطالعه کنید.

گرفتن آمار پیک مسافران برای شهرهای پر تردد:

این یک موضوع تخصصی است و پیشنهاد می‌کنم که یک بار آن را تجربه کنید. یک برگه بردارید و به سراغ یک شرکت مسافربری بروید. از آنها بپرسید که شهرهایی مانند کیش، مشهد و اهواز در چه زمانی مسافری بیشتری دارند و تعداد مسافران آنها به چه شکل است. مطمئن باشید آمار به دست آمده شما را شگفت زده خواهد کرد و می دانید که از این به بعد چه کار کنید!


در این مطلب سعی کردیم کلیه اطلاعات موجود در مورد بلیط لحظه آخری را در اختیار شما قرار دهیم تا هیچ گونه ابهامی در این زمینه نداشته باشید. برای آشنایی بیشتر و گرفتن بلیط چارتر لحظه آخری، با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.