مرکز راهنمایی

 • تماس با ما
 • سوالات متداول
 • درباره ما
 • قوانین و مقررات
 • ثبت شکایت
به کمک نیاز دارید؟با ما تماس بگیرید
37596480 093
37596480 093
09339094498
ما را دنبـال کنیـد

هیچ فرصت سفر ارزان را از دست ندهید

لطفا سوالات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید
 • شماره موبایل 09339094498
 • آدرس شیراز، خیابان فردوسی، بعد از پل باغ صفا، مجموعه گردشگری چارتر
 • سوالات عمومی
 • خرید بلیط
 • پیگیری خرید
 • ارزانترین بلیط ها

فرآیند خرید بلیط چارتری

حتما شما هم با سوالات و ابهاماتی در زمینه خرید بلیط هواپیما، قبل، حین و یا پس از خرید بلیط برخورده اید. گروه چارتر نیز طی حضور خود در بازار گردشگری و بازار فروش اینترنتی بلیط با مواردی و سوالاتی مواجه شده که بارها و بارها به کاربران خود اطلاع رسانی کرده و می کند. موارد زیر نمونه هایی پر مخاطب از مسائل و سوالاتی هستند که با جمع آوری و انتشار آنها، هم به سطح دانش کاربران عزیز در زمینه بلیط هواپیما و فروش ایتنرنتی آنها کمک کرده و هم از مشکلات ماندن در صف سیستمهای پشتیبانی تلفنی جلوگیری می کند.

سایت charter.ir چه سرویسهایی را ارائه می دهد؟

در حال حاضر این سایت بلیطهای سیستمی و چارتری با مبدا یا مقصد ایران و از کلیه ایرلاینهای داخلی و خارجی را با کمترین هزینه و بهترین پشتیبانی به مشتریان گرامی ارائه می دهد.

آیا سایت charter.ir صرفا بلیطهای چارتری را ارائه می دهد؟

خیر. این سایت کلیه بلیطهای سیستمی و چارتری (معتبر) را که از تامین کننده های با سابقه و شناخته شده هستند را به مشتریان ارائه می دهد.

برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما به چه چیزهایی نیاز داریم؟

شما برای یک خرید اینترنتی از هر سامانه یا نرم افزار اینترنتی نیازمند یک ارتباط اینترنتی و مشخصات پرداخت اینترنتی از قبیل شماره کارت، رمز خرید اینترنتی، رمز دوم (CCV2) و تاریخ انقضاء کارت دارید. علاوه بر این، برای خریدا بلیط هواپیما برای مسافران داخلی به نام و نام خانوادگی (البته برای درج به صورت انگلیسی باید باشند؛ مانند: رضا می شود REZA) کد ملی و تاریخ تولد و برای مسافران خارجی به نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، تاریخ تولد، ملیت، کشور و تاریخ انقضای پاسپورت نیاز دارید. توجه داشته باشید که مطمئن ترین راه برای خرید اینترنتی، خرید از سامانه هایست که مجوزهای لازم، از قبیل مجوز فعالیت صنفی، مجوز فروش اینترنتی و نماد اعتماد الکترونیک را داشته باشند.

آیا امکان خرید تلفنی بلیط هم وجود دارد؟

خیر، در حال حاضر و به دلیل مشکلاتی که پیشتر مسائل متعددی را برای مسافران محترم و متصدیان خرید تلفنی به همراه داشته، در حال حاضر (البته تا فراهم سازی بستر مناسب برای ارائه این خدمت) این امکان در مجموعه چارتر ارائه نمی شود.

چارتر به چه معناست؟

چارتر در معنای لغوی به "دربست کرایه دادن" است. این واژه بیش از هر جای دیگر در صنایع گردشگری و حمل و نقل شنیده می شود. اما در قبل از اینکه مفهوم چارتر را در حوزه پرواز بررسی کنیم به مفاهیم اولیه نیاز داریم که دانستن آنها به روشن تر کردن مفهوم چارتر کمک می کند. مسافرینی که قصد استفاده از پرواز را دارند بلیط این خدمات می توانند از ایرلاینها خریداری کنند. راه دیگربرای خرید بلیط مراجعه به نمایندگان فروش شرکتهای هواپیمایی یا همان آژانسهای هواپیماییست. در این حالت بلیط به صورت مستقیم یا با واسطه آژانس هواپیمایی از ایرلاین خریداری می شود. اما در برخی موارد و بعضی خریداران مانند ادارات، سازمانها، شرکتهای بزرگ یا آژانسهای برگزار کننده تور، به واسطه نوع نیازشان و البته تمایل به استفاده از ایرلاین، پرواز یا خدمات خاص مبادرت به دربست کردن کل و یا قسمتی از ظرفیت پروازهای مورد نظرشان می کنند. اگر دربست گرفتن برای کل ظرفیت یک پرواز باشد اصطلاحا Full charter و در صورت دربست کردن بخشی از ظرفیت پرواز اصطلاحا Seat charter نامیده می شود. ماهیت این نوع استفاده از پرواز مزایای زیادی از جمله گرفتن تخفیف زیاد را برای چارتر کننده در بر دارد و از این مزیت و احیانا ترکیب آن با خدمات چارتر هتل و غیره می تواند مزیت رقابتی بسیار خوبی را برای آنها در بر داشته باشد.

تفاوت بلیط چارتری و بلیط سیستمی چیست؟

بلیطهای سیستمی یا درست تر اینکه بلیط پروازهای زمانبندی شده (Schedule) متعلق به پروازهایی هستند که توسط ایرلاینها برنامه ریزی شده و در یک یا چند سیستم فروش برای عرضه قرار می گیرند. این نوع پروازها بسته به ایرلاین بعضا تا 6 ماه آینده برنامه ریزی می شوند و در سیستمهای فروش قرار می گیرند. قوانین آنها از ابتدای ثبت آنها مشخص است و قیمت آنها معمولا به صورت رسمی و در بازه های زمانی بلند مدت تغییر می کند. هر نوع تغییر در کنسلی یا تغییر اطلاعات پرواز متعاقب دلایل فنی یا شرایط جویست. اما بلیط چارتری که متعلق به پرواز های چارتری هستند بر اساس توافقات به عمل آمده با ایرلاین و نظر چارتر کننده می تواند تغییراتی داشته باشد و علاوه بر آن تغییرات ذاتی ایرلاین و تغییرات آن را هم شامل می شود. به همین دلیل پرواز های چارتری تغییرات بیشتری نسبت به پرواز سیستمی دارند. بلیط چارتری و سیستمی در صورت استفاده هیچ تفاوتی با هم ندارند. تفاوت در بلیط های هواپیما عموما بر اساس نوع کابین هواپیما و احیانا خدمات اضافیست که هنگام خرید درخواست آن را ثبت کرده اید، در غیر اینصورت شما هنگام دریافت کارت پرواز عینا مانند دیگر مسافران محسوب می شوید. شاید تفاوت اصلی بلیط چارتری و سیستمی در قوانین و نحوه استرداد بلیط و مبلغ آن باشد.

آیا بلیط چارتری را می توان استرداد کرد؟

طبق قوانین مندرج در سامانه و روی بلیط، بله. البته همانطور که گفته شد طبق قوانین روی سامانه که هنگام خرید و روی بلیط هم قابل مشاهده هستند جریمه کنسلی از مبلغ کسر شده و مابقی به خریدار مسترد می شود. لازم به ذکر است که در پروازهای چارتری، از ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز به بعد بلیط غیر قابل استرداد است. همچنین برخی از کلاسهای ارزان قیمت چارتری و سیستمی نیز غیر قابل استرداد هستند که همگی آنها در هنگام خرید و در قسمت قوانین استرداد به اطلاع شما کاربران گرامی می رسد. چون چارتر کننده ها عملا واسطه بین شرکت هواپیمایی و خریداران هستند و در همین راستا تابع قوانین سازمان هواپیمایی کشوری نیز هستند و ملزم به رعایت قوانین حاکم بر خرید و فروش و ارائه خدمات به مسافران می باشند. اما به دلایل مختلف، قوانین خاصی را هم برای خرید و هم برای استرداد بلیط آن در نظر می گیرند تا حاشیه سود خود را تضمین کنند. علاوه بر این، قیمت بلیطها متناسب با عرضه و تقاضا متغیر است.

می خواهم صرفا قسمتی از اطلاعات بلیط را تغییر دهید، مثلا در نام پسوند را اضافه کنید یا 1 رقم از کد ملی را تغییر دهید. آیا امکان پذیر است؟

خیر، طبق قوانین پس از خرید هر نوع تغییری و یا انتقال به غیر امکان پذیر نیست و مسئولیت هر نوع اشتباهی بر عهده خریدار گرامیست.

آیا ارائه ی بلیط کاغذی (بلیط پرینت شده) در هنگام دریافت کارت پرواز الزامیست؟

در مواقع عادی و به شرط استفاده از پرواز، بلیط پرینت شده به هیچ وجه لازم نیست. مشخصات مسافران برای بلیطهای سیستمی به محض درج در سیستم، در لیست مسافران پرواز ثبت می شود. اما مشخصات مسافران چارتری به وسیله چارتر کننده در آخرین زمان ممکن به ایرلاین اعلام می شود. شروط چک کردن مشخصات مسافر با لیست پرواز برای مسافران داخلی، نام ونام خانوادگی انگلیسی، کد ملی و تاریخ تولد و نهایتا چک کردن سن مسافر و در صورت احتمال خطا در ثبت رده سنی مسافر، تاریخ تولد است. برای مسافر خارجی نیز نام و نام خانوادگی انگلیسی، شماره پاسپورت، ملیت، کشور صادر کننده پاسپورت و نهایتا تاریخ تولد مسافر است. لازم است یادآوری کنیم که ارائه مدارک احراز هویت یعنی کارت ملی در پروازهای داخلی و پاسپورت و روادید – ویزا (در صورت لزوم) در پروازهای خارجی در هنگام دریافت کارت پرواز الزامیست.

در صورت خرید اشتباه و تماس فوری با صادر کننده کل مبلغ به خریدار مسترد خواهد شد؟

پس از خرید، به هر دلیلی که قصد یا امکان استفاده بلیط خریداری شده را نداشته باشید، مطابق با قوانین مندرج در سایت و بلیط شما، کنسل کردن آن شامل جریمه کنسلی خواهد شد.

پرواز را با یک سری اطلاعات از سایت گرفته ام، ولی سامانه بلیط اشتباه به من داده، آیا کل مبلغ به من بازگشت داده می شود؟

طی سالها فعالیت در این حوزه با مشتریانی مواجه شده ایم که به دلیل عدم اطلاع از سامانه های اینترنتی و یا به دلیل تحمل استرس زیاد، ادعای آن را داشته اند که بلیطی با مشخصات متفاوتی را در حال خرید بوده اند و پس از پرداخت با بلیطی با مشخصات متفاوت روبرو شده اند. لازم است به شما اطمینان بدهیم که تمام اطلاعات شما از زمان انتخاب یک پرواز تا خرید نهایی آن با تمام جزییات ثبت می شود و فرآیند خرید هیچگاه با چنین مشکلی مواجه نخواهد شد. اما همکاران ما باز هم با کمال ادب و احترام حاضرند تمام جزییات فرآیند خرید را به مراجع حل اختلاف ارائه دهند تا صحت عملکرد سامانه به تایید ایشان هم برسد. با توجه به این مطالب، در صورتی که خریدی به اشتباه انجام شود، (به استثناء مواردی که مرجع حل اختلاف نظر متفاوتی ارائه دهد) مسئولیت خرید اشتباه بر عهده خریدار بوده و مطابق با قوانین استرداد وجه مندرج در قوانین سامانه و روی بلیط فرآیند استرداد انجام خواهد شد.

اگر مسافر به پرواز نرسد (NO SHOW) آیا مبلغی به مسافر استرداد خواهد شد؟

با توجه به قوانین استرداد جاری، استرداد تمامی بلیطهای چارتری و برخی از بلیطهای سیستمی در صورت نرسیدن مسافر به هر دلیل به پرواز، غیر قابل استرداد بوده و گروه چارتر در این خصوص مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت. اما در اغلب پروازهای سیستمی مطابق با قوانین مندرج در بلیط و ثبت شده در قوانین سامانه چارتر، با کسر درصد جریمه، مابقی مبلغ به خریدار مسترد خواهد شد.

پرواز به دلایل فنی یا بدی آب و هوا کنسل شده است. برای استرداد وجه باید چه فرآیندی طی شود؟

در صورتی که پرواز به دلایل فنی یا بدی آب و هوا و یا هر دلیل دیگری از سمت ایرلاین یا چارتر کننده کنسل شود، کل مبلغ به کارت خریدار مسترد می شود. خاطر نشان می سازد که پیش زمینه استرداد وجه در این نوع موارد، ارائه بلیط یا رسید مهر شده در ایستگاه مبدا پرواز و تکمیل درخواست استرداد بلیط در سامانه است.

به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت از پرواز استفاده نشده است. فرآیند پیگری به چه صورت خواهد بود؟

در صورتی که تاخیر بیش از 2 ساعت در بلیطهای سیستمی بوده و در سیستمهای رزرواسیون ایرلاینها ثبت شده باشد، صرفا به واسطه ی ثبت درخواست استرداد بلیط و وجه، فرآیند توسط همکاران پشتیبانی پیگیری و در اسرع وقت، کل مبلغ بلیط به شما استرداد می گردد. اما در صورت عدم ثبت در سیستمهای رزرواسیون ایرلاینها، مسافران ملزم به ارائه بلیط یا رسید مهر شده ایستگاه مبدا مبنی بر تاخیر بیش از 2 ساعت و کنسلی آن هستند. در صورتی که بلیط چارتری خریداری کرده اید و به دلیل تاخیر بیش از 2 ساعت قصد استفاده از آن را ندارید، می بایست بلیط یا رسید مهر شده در ایستگاه مبدا پرواز را ارائه فرموده و درخواست استرداد را در سامانه تکمیل نمایید.

بلیط را در فرودگاه کنسل کرده ام، فرآیند پیگیری و استرداد بلیط به چه صورت خواهد بود؟

ارائه بلیط مهر کرده برای پیگیری و استرداد مبلغ الزامیست. پیگیری این موارد مستلزم ثبت درخواست کنسلی در سامانه می باشد.

چگونه بلیط خریداری شده را کنسل کنم؟

کافیست وارد سامانه شوید، گزینه استرداد بلیط را انتخاب کرده و شماره پیگیری و شماره موبایل استفاده شده هنگام خرید را درج نمایید تا رزرو انجام شده به همراه کلیه مشخصات آن به شما نمایش داده شود. پس از انتخاب بلیط یا بلیطهایی که مایل به استرداد آن هستید، نوع استردادی، مبلغ جریمه و در صورت تمایل به تغییر، نحوه و مقصد استرداد مشخص شده و کد تاییدیه به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد. در نهایت پس از درج کد تاییدیه درخواست شما ثبت و توسط همکاران پشتیبانی پیگیری خواهد شد و مبلغ طبق قوانین به شما مسترد می گردد.

چگونه ارزانترین قیمتها را ببینم و خرید کنم؟

سامانه charter.ir تنها یک سایت نبوده و ما تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا خدمات خود را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه به مشتریان خود ارائه دهیم و با تلاش مستمر خود کاربران گرامی را با رضایت از خرید خود بدرقه کنیم. به همین دلیل تلاش شده در کنار ارائه خدمات اصلی، خدماتی همچون مشاهده حداقل قیمتها در کل پروازهای یک مسیر، حداقل قیمتها در یک روز و حداقل قیمتها در هر مسیر پروازی را در قسمتهای مختلف سایت به کاربران ارائه دهد. از سوی دیگر، تمام تامین کنندگان پروازها از جمله خود آژانس، تامین کنندگان اصلی پروازها بوده و این مجموعه توانسته با حذف واسطه ها و بدون تخریب زحمات رقیبان یا آسیب به ساختار بازار و صرفا به واسطه توان عملیاتی بالا و تجربیات گرانبهای خود، کمترین قیمتها را در قالب هاییی که در هر جای سایت قابل مشاهده اند، به شمار کاربران گرامی ارائه می دهد.

درباره چارتـر

چارتر به عنوان یکی از قدیمی ترین سایتهای فروش آنلاین خدمات گردشگریست که کلیه خدمات خود را تابع قوانین جمهوری اسلامی و ارگانهای زیربط در این حوزه ارائه می دهد. از مهمترین برنامه های گروه چارتر، ارائه آسان، مطمئن و با کمترین هزینه برای کلیه خدمات حوزه گردشگری، از جمله فروش آنلاین بلیط هواپیما و بلیط اتوبوس می باشد و برای اجرای این برنامه ها، تیم ما تمام توان خود را به کار بسته است. گروه چارتر با توجه به اهداف متعالی و فراتر از منافع اقتصادی و با گرد هم آوردن همکارانی با دانش، مجرب و متعهد تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مشتریان به کار بسته و امیدوار است نتیجه ماهیت فکری و تلاش بی دریغ مجموعه را در حسن رضایت مشتریانش مشاهده کند.
لازم است بدانیم که سایت چارتر فراتر نام و معنی متعارف کلمه چارتر کلیه خدمات سفر را در چارچوب های قانونی به هموطنان عزیز ارائه می دهد و همنام بودن نام چارتر با معانی مرسوم شده در حوزه حمل و نقل، سنخیتی و ارتباطی با فعالیتهای این مجموعه ندارد.
تجربه حضور در صنعت گرشگری و شناخت نقاط ضعف آن، مجموعه چارتر را بر آن داشته تا علاوه بر بهره گیری از نیروهای توانمند در حوزه گردشگری و فناوری اطلاعات، با دیدی ویژه به بحث ارتباط با مشتریان نگریسته و با تیم پشتیبانی قدرتمند متشکل از همکارانی متخصص، متین، متعهد و آموزش دیده، پاسخگوی تمامی مواردی باشند که قبل، حین و بعد از فرآیند ارائه خدمات از ما، برای شما پیش آید. از آنجا که از نظر ما، رضایت و همدلی مشتریان به عنوان رکن اصلی موفقیت و طی مسیر تعالی مجموعه چارتر است، تعامل سازنده شما همراهان از طریق شبکه های اجتماعی و راههای ارتباطی تعبیه شده در سامانه، می تواند در اصلاح و پیشرفت مداوم و رضایت روز افزون شما یاری رساند. گروه چارتر بر آن است تا شرایط فرآهم آورد تا نام این مجموعه مترادف با حال خوب شما در سفرهای به یاد ماندنی باشد.

قوانین و مقررات (عمومی سایت)

تمام خدمات ارائه شده در کلیه محصولات ارائه شده توسط گروه چارتر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران و ارگانهای زیربط در حوزه تجارت الکترونیک می باشند.

کاربران کلیه نرم افزارهای گروه چارتر به واسطه دریافت خدمات، موافقت خود را با کلیه قوانین گروه چارتر اعلام کرده و اظهار عدم اطلاع از این قوانین موجب سلب مسئولیت کاربران گرامی نخواهد بود.

هرگونه سوء استفاده از نام و نشان تجاری این مجموعه در قالب های متفاوت، شباهتهای اسمی یا نشان تجاری گروه چارتر ممنوع بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت. جلوگیری از بروز مشکل به واسطه سوء استفاده های احتمالی، مستلزم هوشیاری و آگاهی کاربران گرامی بوده و گروه چارتر مسئولیتی در قبال آنها نمی پذیرد.

تمام جزییات محصولات گروه چارتر توسط این شرکت طراحی و تولید شده اند و هر گونه سوء استفاده از هر نوع اطلاعات و المانهای موجود در آن، بدون کسب اجازه کتبی معتبر، پیگرد قانونی دارد.

گروه چارتر به عنوان ارائه دهنده خدمات به کاربران خود، متعهد می شود که تمام تلاش خود را به منظور حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران کلیه نرم افزارهای گروه چارتر به عمل آورد.

از آنجا که ارائه برخی خدمات به کاربران به واسطه اطلاعات درج شده توسط ایشان هنگام ثبت نام انجام می گردد، تبعات مغایرت اطلاعات بر عهده کاربران گرامی خواهد بود و با توجه همین نکته و به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل در ارائه این خدمات، کاربران گرامی می بایست نسبت به اصلاح این اطلاعات اقدام نمایند.

قوانین و مقررات (فروش اینترنتی بلیط هواپیما – سیستمی و چارتری)

طبق قانون، مسئولیت هر نوع تغییر در پروازها، اعم از کنسلی پرواز، تاخیر یا تعجیل در زمان پرواز و یا تغییر نوع هواپیما بر عهده شرکت هواپیمایی یا چارتر کننده برگزار کننده پرواز است.

تنها راه تماس با مسافران گرامی شماره موبایل و آدرس ایمیل درج شده هنگام خرید است و درج صحیح این اطلاعات و در دسترس بودن آنها از وظایف مسافران محترم است و گروه چارتر نیز وظیفه دارد جهت اطلاع رسانی های مختلف، از جمله صدور بلیط عدم صدور بلیط، تغییر زمان یا اطلاعات پرواز، تاییدیه برای استرداد بلیط و وجه را با توجه به شماره موبایل یا آدرس ایمیل درج شده انجام دهد. متعاقبا گروه چارتر هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم دسترسی به شماره موبایل یا آدرس ایمیل درج شده یا درج اشتباه آنها بر عهده نخواهد داشت.

از آنجا ارائه خدمات داخل کشور بر اساس کارت شناسایی معتبر ایرانی (کارت ملی یا شناسنامه) و برای خدمات خارج از کشور بر اساس اطلاعات پاسپورت معتبر انجام می گردد، کاربران گرامی ملزم به درج اطلاعات صحیح و مطابق با این اوراق شناسایی خواهد بود.

مشخصات مسافران باید به زبان انگلیسی ثبت شود. در سامانه های نرم افزاری به منظور تسهیل درج اطلاعات برای کاربران ایرانی، نام و نام خانوادگی مسافران به زبان فارسی نیز دریافت می شود تا در صورت امکان آنرا به اطلاعات انگلیسی تبدیل کند. کنترل کردن نام و نام خانوادگی انگلیسی پیشنهاد داده شده توسط سامانه، بر عهده کاربران گرامی خواهد بود. در صورت عدم نیاز به این افزونه، از درج مشخصات فارسی مسافران خودداری نمایید

بلیط های خریداری شده صرفا متعلق به مسافر با مشخصات مندرج هنگام خرید خواهد بود و غیر قابل تغییر یا انتقال به غیر است و مسئولیت هر نوع عدم تطابق اطلاعات با اوراق شناسایی مندرج در دو بند قبل، بر عهده خریدار خواهد بود.

مسافران در ارائه ی خدمات سفرهای هوایی در رده بنده سنی به 3 دسته نوزاد (قبل از 2 سال)، کودک (از 2 سال تا قبل از 12 سال) و بزرگسال (از 12 سال به بالا) گروه بندی می شوند.

طبق قوانین، هر رزرو به صورت عادی می بایست شامل یک نفر بزرگسال (از 12 سال به بالا) باشد.

مسافر کودک و نوزاد باید همراه با مسافر بزرگسال سفر کرده و رزرو نیز بر همین اساس باید انجام شود. (استثناء: خرید بلیط برای کودک بدون همراه مستلزم مراجعه حضوری به آژانس و پر کردن فرم مخصوص این کار است.)

تعداد مسافر نوزاد نباید بیشتر از تعداد مسافر بزرگسال باشد. در غیر اینصورت خریدار می بایست برای مسافران نوزادی که از تعداد بزرگسالان بیشتر هستند بلیط کودک خریدار نماید.

حضور مسافران در فرودگاه، 1 ساعت قبل از پرواز در پروازهای داخلی و 3 ساعت قبل از پرواز در پروازهای خارجی الزامیست.

اگر مسافر قصد خرید پرواز در مسیرهای مختلف را دارد (پروازهای متوالی و رفت و برگشت) می بایست حداقل 3 ساعت از زمان رسید پرواز اول به مقصد و زمان پرواز در مسیر دوم فاصله زمانی در نظر بگیرد. در غیر اینصورت و عدم امکان استفاده از پرواز در ادامه مسیر، گروه چارتر در این زمینه مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.

اگر مسافر بلیط برای پروازهای متوالی یا چند مسیره را از شرکت های هواپیمایی متفاوت خریداری کند، در صورت هر نوع تغییری (کنسلی یا تغییر در زمان پرواز) در مسیر اول که باعث عدم استفاده مسافر از دیگر بلیطها شود، ممکن است کنسل کردن آنها مطابق با قوانین شرکت هواپیمایی مربوطه، شامل جریمه شود.

خانـم‌های باردار، بیماران دیالیزی، بیماران مبتلا به صرع بیمـاری‌هـای قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی و یا هرگونه بیماری که در درجه نخست برای بیمار ایجاد مشکل در سفر هوایی کرده و در درجه دوم از نظر شرکت هواپیمایی برگزار کننده پرواز موجب منع سفر مسافران باشد، باید نامه عدم منع پرواز از پزشک خود داشته باشند و بسته به قوانین شرکت هواپیمایی به تایید پزشک معتمد آن شرکت نیز برسد. برای هماهنگی با شرکت های هواپیمایی می توانید با شماره تلفن های این شرکت ها تماس بگیرید.

بلیط پرواز از اسناد کاری و مالی محسوب شده و کاربران گرامی به هیچ عنوان حق تغییر در جزئیات بلیط، اعم از قیمت، زمان و دیگر مشخصات بلیط را ندارند.

پرداخت هزینه رزرو از کلیه کارتهای عضو شتاب قابل انجام است.

صدور بلیط در صورت تایید پرداخت از سمت بانک عامل خواهد بود و در صورت بروز مشکل در این فرآیند، رزروی برای شما انجام نخواهد شد و کل مبلغ طبق فرآیندی که بانک دارد، به کارت استفاده شده هنگام خرید بازگشت داده خواهد شد.

در صورت تایید نهایی پرداخت مبلغ رزرو و بروز مشکل در فرآیند خرید، مبلغ واریز شده در اسرع وقت (از ساعت 6 تا 24 یک ساعت و ازساعت 24 تا 6 بامداد تا ساعت 7 بامداد همان روز) بازگشت داده خواهد شد.

پس از تایید نهایی پرداخت، رزرو شما به صورت کامل انجام شده و اطلاعات کامل آن قابل مشاهده خواهد بود و علاوه بر آن اطلاعات برای شما پیامک و در صورت ثبت ایمیل، برای شما ایمیل خواهد شد.

در صورت بروز هر نوع مشکل در این فرآیند، می توانید از پنل کاربری، بلیطهای من، قسمت پیگیری خرید و یا تماس با واحد پشتیبانی رزرو یا عدم رزرو بلیط را مشاهده نموده و در صورت موفقیت آمیز بودن رزرو بلیط خود را دریافت نمایید.

در صورتی که کنسلی پرواز از سمت شرکت هواپیمایی یا چارترکننده برگزار کننده پرواز باشد و یا اینکه پرواز تاخیر بیش از 2 ساعت داشته باشد، مشمول جریمه‌ی کنسلی نمی گردد. مرجع اعلام این موارد، گروه چارتر، شرکت هواپیمایی مربوطه و یا بلیط یا رسید مهر شده ایستگاه در فرودگاه مبدا بوده که پس از ثبت درخواست کاربر و رسیدگی همکاران کل مبلغ بلیط به خریدار محترم بازگشت داده می شود.

با توجه به اعلام شرکت های هواپیمایی کیش ایر، آتا، وارش و کاسپین، در صورت کنسلی فرودگاهی و جهت طی فرآیند کنسلی و استرداد بلیط، می بایست بلیط مهر شده به آدرس اعلام شده ارسال گردد.
کنسلی فرودگاهی به مواردی گفته می شود که در روز پرواز یا شرکت هواپیمایی به دلایل فنی یا بدی آب و هوا امکان سرویس دهی به مسافران را نداشته باشد و یا مسافر به دلایلی از جمله تعجیل بیش از حد مجاز یا تاخیر بیش از 2 ساعت قصد استفاده از پرواز را نداشته باشد.

بلیط به منظور آگاهی از جزییات پرواز لازم بوده و صرف داشتن اطلاعات رزرو نیازی به بلیط کاغذی (پرینت بلیط) نخواهد بود. اما ارائه مدارک احراز هویت یعنی کارت ملی در پروازهای داخلی و پاسپورت و روادید – ویزا (در صورت لزوم) در پروازهای خارجی در هنگام دریافت کارت پرواز الزامیست.

در حال حاضر صدور بلیط از مبدا ایران به مقاصد عتبات عالیات برای اتباع 4 کشور هند، پاکستان، افغانستان و بنگلادش مقدور نیست.

توافق نامه یازده جانبه در خصوص استرداد بلیط بین شرکت های هواپیمایی

شرکت های هواپیمایی هما، آسمان، ماهان، کیش ایر، قشم ایر، کارون، آتا، معراج، تابان ، سپهران و کاسپین

به منظور همکاری و پذیرش متقابل مسافران پرواز های داخلی (اعم از برنامه ای و یا چارتر) توسط شرکتهای هواپیمایی در شرایط ابطال، بروز تاخیر بیش از دو ساعت و یا ایجاد اشکال در پذیرش مسافر به دلایل عملیاتی از سوی شرکت های هواپیمایی نامبرده، توافق نامه ای از تاریخ اول شهریور 1395 به مدت دو سال منعقد گردیده است.

به موجب این توافق نامه، دفاتر خدمات مسافرت هوایی می باید در خصوص استرداد بلیط آن دسته از مسافران که پرواز خود را از دست داده اند با شرایط ذیل عمل نمایند:

۱. بلیط الکترونیکی و یا کاغذی آن دسته از مسافرانی که پرواز داخلی اول و یا پرواز داخلی دوم خود را به علت تاخیر و یا ابطال پرواز داخلی اول و یا پرواز داخلی دوم ( که قرار بوده توسط یکی از این یازده شرکت طرف توافق انجام شود) از دست داده اند از هرگونه کسر هزینه ابطال بلیط (CRCN) معاف خواهند بود، مشروط به اینکه تاریخ صدور این بلیط قبل از تاریخ پرواز باطل شده باشد.

۲. شرکت هواپیمایی مربوطه (تاخیر و یا ابطال کننده پرواز) موظف است بلیط مسیر ابطالی و یا تاخیر پرواز مسافران خود را ممهور به مهر علت تاخیر و یا ابطال پرواز نموده تا از سوی مسافر به منظور عدم کسر هزینه ابطال بلیط (CRCN) ادامه مسیر و یا بازگشت خود، به شرکت هواپیمایی ثانویه ارائه دهد.

شرایط ویزا و اقامت

قبل از خرید بلیط هواپیمای خارجی در کشورهای نیازمند به ویزا، به تاریخ شروع ویزا، تاریخ انقضای ویزا، و حداکثر زمان ممکن برای اقامت تعیین شده توسط سفارت مندرج در ویزا را توجه کنید. پیش‌آمدن هرگونه مشکل ناشی از نداشتن ویزا یا مشکل در اطلاعات آن به قسمی که مسافر نتواند از بلیط استفاده کند، برعهده‌ی مسافر میباشد.

ورود به اکثر کشورها نیازمند ویزا است. قبل از خرید بلیط، شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاهشان توقف دارید)‌ را چک کنید و در صورت پیدا نکردن اطلاعات کافی، با پشتیبانی ما تماس بگیرید.

قوانین و مقررات بلیط اتوبوس

کلیه خدمات ارائه شده در قالب خدمات اتوبوس از جمله خرید و استرداد بلیط اتوبوس در وب سایت چارتر به صورت آنلاین بوده و به عنوان نماینده فروش خدمات شرکتهای مسافربری، خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهد.

مطابق قوانین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، کلیه مسئولیت سرویس ارائه شده در حوزه بلیط اتوبوس بر عهده شرکت مسافربری بوده و هر نوع مشکل در خصوص قیمت بلیط، نوع و مدل اتوبوس، تاخیر در حرکت، مسیر سفر و کیفیت خدمات بر عهده شرکت مسافربری مربوطه می باشد و مسافران موارد نیازمند پیگیری را باید با دفاتر سازمان مربوطه در پایانه های مسافربری و به صورت کتبی در میان بگذارند.

تنها راه تماس با مسافران گرامی شماره موبایل و آدرس ایمیل درج شده هنگام خرید است و درج صحیح این اطلاعات و در دسترس بودن آنها از وظایف مسافران محترم است و گروه چارتر نیز وظیفه دارد جهت اطلاع رسانی های مختلف، از جمله صدور بلیط عدم صدور بلیط، تغییر زمان یا اطلاعات پرواز، تاییدیه برای استرداد بلیط و وجه را با توجه به شماره موبایل یا آدرس ایمیل درج شده انجام دهد. متعاقبا گروه چارتر هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم دسترسی به شماره موبایل یا آدرس ایمیل درج شده یا درج اشتباه آنها بر عهده نخواهد داشت.

ارائه ی شماره بلیط از طریق سایت و یا دریافت آن از طریق پیامک به منزله قطعی بودن خرید بلیط است.

پس از صدور بلیط امکان اعمال هیچ نوع تغییری در هیچ یک از جزییات بلیط خریداری شده وجود ندارد و باید بلیط مورد نظر استرداد شده و در صورت نیاز بلیط جدید خریداری شود.

برای دریافت بلیط کاغذی 30 دقیقه قبل از زمان حرکت، به دفتر شرکت مسافربری مراجعه کرده و با ارائه شماره بلیط که برای شما پیامک شده است اقدام به دریافت بلیط کاغذی کنید.

بلیط خریداری شده به منظور سوار شدن از مبدا مشخص به مقصد مشخص بوده و چنانچه مسافر قصد توقف در مقاصد بین راهی را داشته باشد باید از قبل از حرکت با شرکت مسافربری مربوطه هماهنگ کند. لازم به ذکر است که توقف در مقاصد بین راهی معمولا در مبادی ورودی بوده و به واسطه خواست یا نیاز مسافر امکان تغییر در مسیر سرویس مورد نظر وجود ندارد.

طبق قوانین، استرداد بلیط اتوبوس داخل کشور، تا یک ساعت قبل از حرکت شامل 10% جریمه و پس از آن شامل 50% جریمه شده و مابقی به شما استرداد می شود.

قوانین موجود برای بلیطهای خارج کشور متغیر بوده و پس از استعلام از شرکت مسافربری مربوطه مشخص می گردد.

استرداد وجه تنها به حسابی بازگشت داده خواهد شد که زمان خرید از آن استفاده شده است و اعلام شماره حساب جایگزین تنها به واسطه شماره موبایل ثبت شده امکان پذیر است.

به کمک نیاز دارید؟با ما تماس بگیرید
37596480 093
36362638 071
09339094498
ما را دنبـال کنیـد

هیچ فرصت سفر ارزان را از دست ندهید

لطفا شکایت خود را برای ما ارسال کنید
 • شماره موبایل 09339094498
 • آدرس شیراز، خیابان فردوسی، بعد از پل باغ صفا، مجموعه گردشگری چارتر