قوانین استرداد بلیط هواپیما

قوانین استرداد بلیط چارتری (داخلی)

بلیط های چارتری معمولا به نداشتن قوانین جریمه معروف هستند. البته برخی از چارتر کننده ها قوانینی را برای این بلیطها تدوین کرده اند ولی تفاوت های بین چارتر کننده ها و قوانین آنها باعث می گردد تا نتوان این قوانین را به صورت یکسان به خریداران اعلام کرد.

مجموعه چارتر به منظور رفاه حال خریداران گرامی، قوانینی را به همین منظور تدوین کرده که برای تمام بلیط های چارتری داخل کشور اعمال می شوند که به شرح ذیل هستند.

* لازم به ذکر است که برخی از بلیط ها ارزان قیمت (low fare) همانند برخی کلاسهای نرخی در بلیطهای سیستمی غیر قابل استرداد هستند.

*با توجه به اعلام شرکت های هواپیمایی کیش ایر، آتا، وارش و کاسپین، در صورت کنسلی فرودگاهی و جهت طی فرآیند کنسلی و استرداد بلیط، می بایست بلیط مهر شده به آدرس اعلام شده ارسال گردد.
*کنسلی فرودگاهی به مواردی گفته می شود که در روز پرواز یا شرکت هواپیمایی به دلایل فنی یا بدی آب و هوا امکان سرویس دهی به مسافران را نداشته باشد و یا مسافر به دلایلی از جمله تعجیل بیش از حد مجاز یا تاخیر بیش از 2 ساعت قصد استفاده از پرواز را نداشته باشد.

* قوانین کنسلی تمام بلیط ها از جمله بلیط های چارتری در هنگام خرید و روی بلیط قابل مشاهده و استناد هستند.

قوانین استرداد بلیط سیستمی (داخلی)

توجه :ساعت ثبت درخواست کنسلی پرواز، بر اساس ساعتی که سایت ایرلاین مذکور اعلام می‌کند محاسبه می‌شود. بنابراین برای اطمینان از ثبت به موقع درخواست خود، 15 دقیقه زودتر از زمان اعلام‌شده در جدول زیر را در نظر بگیرید. در غیر این صورت، مسوولیت تاخیر در ثبت درخواست و افزایش جریمه کنسلی بر عهده سایت نمی باشد.

در محدوده زمانی NoShow که ابتدای آن بین 30 دقیقه تا 3 ساعت قبل از پرواز و انتهای آن در زمان اداری(8 الی 16) 3 ساعت پس از پرواز و در زمانهای غیر اداری اولین ساعت اداری می باشد امکان کنسلی بلیط و استرداد آن وجود ندارد

*NoShow :لغت واژه های هواپیمایی ، بدین معنی که مسافر نتوانسته است از پرواز استفاده کند

به کمک ما نیاز دارید؟با ما تماس بگیرید
07136362638
02191005060