چارتر

واژه ای که از اوایل سال 2013 میلادی در ایران بر سر زبان ها افتاد . در آن زمان با رونق گرفتن پروازهای داخلی و علاقه مردم به سفرهای هوایی ، سرمایه گذاری و تمرکز بر این صنعت افزایش پیدا کرد طوریکه امروزه بلیط چارتر واژه ای همسان با بلیط هواپیما جستجو می شود.

اما واژه چارتر به چه معناست؟

معنای لغوی عبارت چارتر (Charter) عبارت است از اجاره نمودن به صورت عمده است. در صنعت گردشگری به معنای اجاره کردن صندلی های یک هواپیما یا اتاق های یک هتل و ... می باشد.البته امروز واژه چارتر بیشتر بابت صندلی های یک هواپیما یا به عبارت دیگر بلیط هواپیما یک پرواز خاص می باشد.چارتر بلیط هواپیما شامل دو نوع می گردد.نوع اول زمانی که چارترکننده تمام صندلی های یک پرواز را چارتر می کند که اصطلاحاً Full Charter اطلاق می شود نوع دوم زمانی که چارترکننده تعداد محدودی از صندلی های پرواز را چارتر می کند که در این مورد Seat Charter گفته می شود.از منظر اقتصادی ، خرید به صورت یکجا نسبت به هزینه خرید به صورت جزء ، شامل هزینه کمتری می شود که این تفاوت قیمت قسمتی از سود چارترکننده را تامین می کند.

بلیط چارتر

بلیط چارتر در واقع سند یا رسیدی است که خریدار یا همان مسافر در ازای خرید جزء چارترشده دریافت میکند.اگر ما هواپیما را در نظر بگیریم ، جزء چارتر شده ، صندلی های هواپیما و بلیط چارتر ، همان بلیط هواپیمایی که چارترکننده به ما تحویل می دهد.در واقع بین مسافر و ایرلاین ، کانال فروش ثالثی به عنوان چارترکننده قرار گرفته هست که در ابتدا ، چارترکننده اقدام به چارتر صندلی های یک هواپیما در یک پرواز خاص نموده ، سپس مسافر به جای خرید مستقیم از ایرلاین ، از چارترکننده خرید می کند.زین پس تمامی تعاملات مسافر پیرامون بلیط چارتر خریداری شده ، با چارتر کننده خواهد بود و نه ایرلاین.

بلیط چارتر یا بلیط هواپیما

شباهت و تفاوت های متعددی بین بلیط چارتر و بلیط هواپیما وجود دارد.مهترین شباهت آن را به این صورت می توان تعریف کرد ، که صندلی و هواپیما و کلاً پروازی که شما استفاده می کنید در بلیط چارتر و بلیط هواپیما هیچ تفاوتی ندارد و کاملاً یکسان می باشد.مهم ترین تفاوت آن نیز تعامل با چارترکننده در بلیط چارتر و تعامل با ایرلاین یا شرکت هواپیمایی در بلیط هواپیما است که همین امر سبب می شود تا قیمت های متفاوت ، درصد جریمه استرداد متفاوت و ... را شامل شود.

خرید بلیط چارتر

در چارتر سعی بر آن داشتیم تا خرید اینترنتی بلیط چارتر را به گونه ای طراحی کنیم تا خرید برای همه افراد با هر سطح دانش اینترنتی امکان پذیر باشد.با توجه به اصول مشتری مداری چارتر آی آر ، بلیط چارتر را با ارزان ترین قیمت های ممکن با گارانتی چارترکننده ارائه می کنیم. به همین سبب ، اولویت خاصی را برای بلیط ارزان چارتر قائل بوده و در تمام مراحل خرید ، ارزان ترین بلیط چارتر را گوشزد میکنیم.در خرید بلیط چارتر نکات زیر را در نظر داشته باشید مسئولیت های ایرلاین از قبیل کنسلی پرواز یا تاخیر بر عهده چارتر آی آر یا چارترکننده نبوده و بر عهده آن شرکت هواپیمایی می باشد. با توجه به قوانین کنسلی بلیط چارتر و غیر قابل استرداد بودن اغلب آنها ، از مسیر انتخابی و روز پرواز و همچنین اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل نمایید. راه تعامل ما و شما بابت خرید بلیط چارتر ، شماره همراه و ایمیل ذکر شده در بلیط خریداری شده است.از صحت ایمیل و صحت شماره همراه و در دسترس بودن آن اطمینان حاصل نمایید. قیمت بلیط چارتر و همچنین درصد جریمه استرداد ، از سوی چارترکننده تعیین می شود و چارتر آی آر مسئولیتی قبال قیمت و همچنین درصد جریمه های آن ندارد. قیمت بلیط چارتر بستگی به میزان عرضه و تقاضا دارد و با در نظر گرفتن این مقوله شما می توانید بلیط ارزان چارتر را خرید نمایید.

به کمک ما نیاز دارید؟با ما تماس بگیرید
07136362638
02195118433